Принцот Филип префрлен во друга лондонска болница

Од:

Британскиот принц Филип денеска беше префрлен во друга болница откако речиси две недели беше хоспитализиран во во лондонската приватна болница „Крал Едвард Осми“ поради инфекција.

Бакингемската палата денеска потврди дека војводата од Единбург е пренесен во болницата Свети Бартоломеј.

Принцот Филип (99) ќе остане во болницата Свети Бартоломеј до крајот на неделата.

Принцот Чарлс кој го посети неговиот татко во болница изјави дека војводата од Единбург не е заразен со Ковид-19, туку дека се лекувал од инфекција.

Би можело да ве интересира

Заев изрази сочувство до Бакингемската палата за смртта на принцот Филип

Жарко Настоски

Британското кралско семејство: Почина принцот Филип

Ана Ололовска

Почина принцот Филип, сопруг на кралицата Елизабета

Ана Ололовска

Уапсен осомничениот за убиството на британскиот мултимилионер Сатон

Ана Ололовска

Џонсон загрижен поради ескалацијата на насилството во западен Белфаст

Ана Ололовска

Во Британија младите до 30 години ќе примаат од вакцините на „Фајзер“ или „Модерна“, наместо „АстраЗенека“

Жарко Настоски