Принц Чарлс: Помирувањето е пат кон подобра иднина

Од:

Помирувањето е пат кон обезбедувањето подобра иднина, изјави денеска британскиот престолонаследник, принцот Чарлс во обраќање на отворањето на меѓуверска конференција во косовскиот град Призрен.

– Треба да градиме мостови. Треба повторно да изградиме темели. Слушнав многу приказни, тешки приказни и би сакал да им помогнам на тие луѓе. Но, мораме да го преминеме тој мост. Одмаздата не е решение, патот кон подобра иднина е во помирувањето – рече принцот.

Принцот Чарлс денеска престојува во посета на Косово, во рамки на неговата балканска турнеја.

Би можело да ве интересира

Принцот Чарлс стана моден дизајнер

Ана Ололовска

Принцот Чарлс излезе од изолација и се чувствува добро

А1он

Принцот Чарлс се сретна со Грета во Давос

Драган Поповски

Пинцот Чарлс земал пари од руски офшор компании

Сандра Бошковска

Leave a Comment

1 × five =