Препознајте го крадецот, супер му стои фантомка

Од:

Полската полиција ги оправда сите вицови за полицајците, притоа правејќи две големи грешки.

Официјалните лица од полициската станица во Гронов станаа „херои“ откако побараа од јавноста да им помогне да ги фатат крадците што ограбиле менувачница, а притоа во весниците покажаа лице покриено со „фантомка“, како еден од можните крадци.

Хероите во униформа биле толку невнимателни што го објавиле дури и името на заштитениот сведок, единствениот очевидец на грабежот, па сега крутриот тој не смее да оди никаде без полициска заштита.

Би можело да ве интересира

Злосторство во Полска: Пронајдени тела на три бебиња, мајката осомничена за убиство и инцест

Горан Наумовски

Сантос се уште не знае дали ќе остане селектор на Полска

Горан Наумовски

Лукашенко: И наредив на владата да ги обнови контактите со Полска

Полска испраќа 2.000 војници на границата со Белорусија

Еден рудар загина, петмина се повредени во подземен земјотрес во полски рудник

Полскиот историчар Рубаха тврди: Илинденското востание го раководеле Бугари

Орце Костов