Пожар на брод во Мајорка, евакуиран екипажот

Од:

Шпанските служби за итни случаи го евакуираа екипажот од транспортниот брод „Гранд Европа“, кој се запали во морето на 30 километри јужно од Палма де Мајорка.

Службите за итна помош на Твитер информираа дека 14 членови на екипажот биле евакуирани, додека останатите останале на бродот за да помогнат да се изгасне оган.

Во спасувањето учествуваат два хеликоптера и три бродови. Се уште не е позната причината за пожарот.

Би можело да ве интересира

Ветерот го шири пожарот над Ласкарци, Буковиќ и Раовиќ

Татјана Ташкова

Гори шумата кај Ласкарци

Татјана Ташкова

Пожар во хотел во Одеса

Кривична пријава за кумановец осомничен за предизвикување пожар

А1он

Се испитува дали пожарот на Евија е подметнат

Голем пожар на Закинтос