Повлечено млекото за бебиња „Кандиа“ од сите продажни места во Франција

Од:

Млекото за бебиња од брендот „Кандиа“ (Candia) е повлечено од сите продажни места во Франција, јави дописникот на МИА.

dobivaj vesti na viber

Производот е повлечен откако потрошувачите укажаа на проблеми со амбалажата. Шишињата млеко повеќе не смеат да се консумираат и мора да се вратат во нивните продажни места, а на купувачите ќе им се рефундираат парите.

Ниту еден друг производ на „Кадиа“ не е повлечен од продажба.

Извор: МИА

Би можело да ве интересира

За четири месеци во Франција поради птичји грип се заклани речиси 1,3 милиони живина

Ана Ололовска

Со посета на седиштето на НАСА, Макрон ја почна посетата на САД

Ана Ололовска

Франција за безбедност во сообраќајот сака да ги резервира тротоарите само за пешаците

А1он

Азербејџан ги одложи преговорите со Ерменија, не сака Франција да учествува во нив

А1он

14-годишно девојче во Франција било силувано и убиено

Париз ја повика Србија и „особено Косово“ да го прифатат предлогот на ЕУ за регистарски таблички