Портпаролката на Меланија Трамп ќе биде нов портпарол на Белата куќа

Од:

Американската прва дама Меланија Трамп денеска објави дека нејзината портпаролка Стефани Гришам ќе биде новата прес секретарка на Белата куќа.

Гришам, која е заедно со семејството Трамп од 2015 година, исто така, ќе ја преземе и должноста директорка за комуникации.

„Не можам да замислам личност коа подобро ќе служи на американската администрација и на нашата земја”, напиша на Меланија Трамп на Твитер.

Гришам доаѓа на местото на Сара Сандерс, која ќе ја напушти функцијата до крајот на месецот.

Би можело да ве интересира

Зариф: Иран подготвен за преговори со САД

Ана Ололовска

ВИДЕО: Помпео скандалозно прекинал интервју со новинарка на Ен-пи-ар

Ана Ололовска

Демократите до Сенатот: Трамп е закана за американската демократија и повторно ќе го наруши законот, разрешете го

Ана Ололовска

Руди Џулијани: Ќе докажам дека фамилијата на Бајден е поврзана со корупција и криминал

Горјан Грнчаровски

Ирачките демонстранти бараат повлекување на американските трупи

Горјан Грнчаровски

Втор случај на заболен од новиот коронавирус во САД