Портпаролката на Меланија Трамп ќе биде нов портпарол на Белата куќа

Американската прва дама Меланија Трамп денеска објави дека нејзината портпаролка Стефани Гришам ќе биде новата прес секретарка на Белата куќа.

Гришам, која е заедно со семејството Трамп од 2015 година, исто така, ќе ја преземе и должноста директорка за комуникации.

„Не можам да замислам личност коа подобро ќе служи на американската администрација и на нашата земја”, напиша на Меланија Трамп на Твитер.

Гришам доаѓа на местото на Сара Сандерс, која ќе ја напушти функцијата до крајот на месецот.

Би можело да ве интересира

Филип Рикер неделава во Атина и Скопје

Ана Ололовска

Помпео: Мексико е еден од најважните партнери на САД

Ана Ололовска

Трамп бара конгресменките да им се извинат на САД и Израел

Ана Ололовска

Помпео: Асанж ќе им биде испорачан на САД

Ана Ололовска

Полицијата на Масачусетс ги замоли жителите да се воздржат од криминал додека не помине топлотниот бран

Олдрин: Луѓето да се вратат на Месечината и да одат на Марс