Поројни дождови во 12 окрузи во Романија

Од:

Романската Национална метеоролошка служба издаде жолт метео аларм и предупредување за обилни врнежи од дожд во 12 окрузи, како и предупредување на зголемување на водостојот во остатокот од државата.

Метеоролозите предупредуваат на обилни врнежи, бури, силен ветер и град. Во најголем дел од државата се очекува нестабилно време, кое ќе донесе поројни дождови. Стабилизирање на времето најавуваат од недела.

Би можело да ве интересира

Букурешт ќе забрани влез во центарот на возила произведени пред 2000 година

Романец го пренесувал своето возење на Фејсбук и усмртил три лица

Виктор Јованов

Данчила: Силување и педофилија во Романија ќе се казнува со доживотен затвор

Стотици чевли пред романското МВР поради исчезнати деца

Татјана Ташкова

Разрешена министерката Андронеску поради коментар за убиената девојка

„Европска правда“: Секое осмо дете во ЕУ, родено од мајка помлада од 20 години е од Бугарија и Романија

Татјана Ташкова