Пороен дожд ги поплави Њујорк и Њу Џерси, загинаа најмалку 23 лица

Од:

Најмалку 23 лица загинаа во поплавите предизвикани од рекордните врнежи во североисточниот дел на САД.

Меѓу загинатите во Њујорк и Њу Џерси има и двегодишно дете. Во Мериленд е пронајдено тело на 19-годишно момче во поплавен стан.

Имено, остатоците од ураганот Ида, кој изминатиот викенд ја опустоши американската држава Луизијана, донесе рекордни количества дожд и огромни поплави.

Би можело да ве интересира

Грција се подготвува за бурна ноќ, превентивно затворени два булевари во Атина

А1он

Алармантна состојба во Грција, поради невремето утре затворени училиштата во Атина и Халкидики

А1он

Наставниците во Њујорк од денеска мора да бидат вакцинирани

А1он

Полицијата застрела маж кој пукал врз група луѓе во Менхетен, повредени четири лица

А1он

Османи во Њујорк положи цвеќе на Меморијалниот музеј за 11-ти септември

А1он

Децата во Њујорк се вратија во училиштата, наставниците ќе мора да се вакцинираат

А1он