Поради лажна закана од бомба беше евакуирана метро станицата Черинг Крос

Од:

Британската полиција соопшти дека дојавата за бомба во метро станицата Черинг Крос била лажна, а мажот кој се закануваше е приведен.

Приведениот е 38-годишен маж кој има психички проблеми. Тој утрово стоеше на шините и се закануваше дека ќе активира бомба. Поради неговите закани метро станицата источно од Трафалгар беше евакуирана и не работеше повеќе од еден час.

Во инцидентот нема повредени лица, а станицата Черинг Крос е пуштена за сообраќај.

Би можело да ве интересира

„Сандеј Тајмс“ објави документ на Владата за ризиците од Брегзит без договор

Татјана Ташкова

Меркел бара средба со Џонсон заради Брегзит

Убиен полицаец во Британија, меѓу осомничените и 13-годишно момче

Заробениот ирански танкер има дозвола да го напушти Гибралтар

Врховниот суд на Гибралтар нареди ослободување на иранскиот танкер „Грејс 1“

Илјадници луѓе протестираа во Лондон за правата на Кашмир