Поплави во рускиот регион Хабаровск

Од:

Поради зголемување на нивото на реката Амур во регионот Хабаровск на рускиот Далечен Исток поплавени се 29 населби.

Според локалните власти поплавени се 29 населби во шест општини во Хабаровск, при што под вода се 29 куќи, 2.151 парцели опбработливо земјиште и 35 патишта.

Во градот Хабаровск поплавени се 74 домаќинства и две патни делници должреката Амур.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Пијани руски војници влетаа во аеродром со оклопен транспортер

Жарко Настоски

Путин: Руската економија закрепнува во многу сектори

Жарко Настоски

Забраните за патувања во странство поради епидемијата и помагаат на руската економија, тврдат економисти

Ана Ололовска

Руските безбедносни сили тврдат дека спречиле исламистички терористички напад во Москва

Жарко Настоски

ФБИ: Иран и Русија се мешаат во претседателските избори во САД

Ана Ололовска

Помпео: САД се за продолжување на Договорот СТАРТ со Русија

Ана Ололовска