Полска времено прекинува со воздушен сообраќај со Франција поради Ковид-19

Од:

Полска ги прекинува од денеска воздушните врски со Франција поради пандемијата со новиот коронавирус. Тоа го соопшти полската Влада.

Франција е на списокот на околу 30 земји со кои воздушните врски се веќе прекинати поради пандемијата.

Летовите се забранети до 29 септември. Дозволени се само чартери резервирани за 16 септември.

Би можело да ве интересира

Курц: ЕУ не се само Германија и Франција

Ана Ололовска

Фигаро: Ако му дозволиме на Ердоган да напредува, Балканот и Медитеранот ќе западнат во хаос

Ана Ололовска

Франција: Оставка на вториот човек во Републиката во движење, чиј основач е Макрон

Ана Ололовска

Три земји бараат од ЕУ економска помош за Белорусија

Ана Ололовска

ЛРЕМ- Републиката во движење претрпе пораз на парцијалните парламентарни избори

Ана Ололовска

Популарноста на Емануел Макрон се зголемува малку кај Французите

Ана Ололовска