Полска им забрани влез на Русите по воздушен и морски пат

Од:

Полска денеска им забрани на руските државјани да влезат во земјата по воздушен и морски пат.

dobivaj vesti na viber

Ограничувањето стапи на сила една недела откако Естонија, Латвија, Литванија и Полска ги затворија своите копнени граници за руските граѓани, забранувајќи го влезот на повеќето Руси, вклучително и оние со Шенген визи.

Естонија, Латвија и Финска предложија целосна забрана за туристички визи за Русите низ Европа.

Би можело да ве интересира

По неколкумесечни разговори, Германија и Полска се договорија за испорака на нафта

А1он

Германија: Сè уште важи нашата понуда за распоредување на системот Патриот за Полска

Ана Ололовска

Естонија, Норвешка и Холандија градат полска болница во Украина

А1он

Руските разузнавачи тврдат дека Полска се подготвува да припои големи делови од Украина

Ана Ололовска

Имплементација на Европската конвенција за човекови права од Полска: Извештај на генералниот секретар на Советот

А1он

Асошиејтед прес отпушти новинар поради погрешна вест за инцидентот во Полска

Горан Наумовски