Полицијата застрела маж кој пукал врз група луѓе во Менхетен, повредени четири лица

Од:

Полицијата застрела маж кој пукал врз група луѓе во Менхетен, во Њујорк.

Во пукањето повредени се четири лица, кои се пренесени во болница.

Полицијата соопшти дека полицаецот го застрелал напаѓачот во колкот откако видел дека отворил оган врз луѓе.

Осомничениот е приведен и се наоѓа во стабилна состојба, а полицаецот не е повреден.

Инцидентот се случил во четири наутро по локално време во горниот дел на Менхетен.

Мотивот за нападот не е познат.

Би можело да ве интересира

Спречен упад на американски воен брод, тензично на руската граница

А1он

САД ја повикаа Русија да обезбеди енергетска сигурност во Европа

Блинкен – Борел: Потребно е да продолжи пристапниот процес со Македонија и Албанија

А1он

Ескобар: Дијалогот Белград – Приштина го води ЕУ со поддршка на САД

А1он

Ескобар: Американската политика кон Западен Балкан со еден збор е евроинтеграција

А1он

Инфлацијата во САД највисока од 1991 година