Полицајци во Париз убија маж кој им се заканувал со нож

Од:

Еден маж денеска со нож се заканувал на полицајци во париз, по што бил ликвидиран, јави Франс24.

Припадник на обезбедувањето ја информирал полицијата дека во деловниот кварт Дефанс има маж, вооружен со нож. Кога трочлената полициска патрола излегна на местото на настанот, вооружениот маж потрчал кон нив со ножот, извикувајќи: Ќе ве убијам!. Полицајците испукале седум куршуми, од кои два го погодиле во градите и бедрото. Напаѓачот кај себе нема документи за идентификација.

Властите им порачаа на граѓаните да ја избегнуваат таа област.

Би можело да ве интересира

Двајца од тројцата заболени во Франција пристигнале на аеродром без симптоми

Ана Ололовска

Антитерористичка истрага во Брест и Епинал – спречени можни атентати

Ана Ололовска

Потврден е третиот случај на коронавирус во Франција

Ана Ололовска

„Смрт на кралот“, „гилотина“: во поворките во Франција се поостри и поостри се антимакронските пароли

Ана Ололовска

Коронавирусот пристигна во Европа – потврдени два случаи во Франција

А1он

Продолжуваат протестите против пензиските реформи во Франција

Ана Ололовска