Полицајци во Париз убија маж кој им се заканувал со нож

Од:

Еден маж денеска со нож се заканувал на полицајци во париз, по што бил ликвидиран, јави Франс24.

Припадник на обезбедувањето ја информирал полицијата дека во деловниот кварт Дефанс има маж, вооружен со нож. Кога трочлената полициска патрола излегна на местото на настанот, вооружениот маж потрчал кон нив со ножот, извикувајќи: Ќе ве убијам!. Полицајците испукале седум куршуми, од кои два го погодиле во градите и бедрото. Напаѓачот кај себе нема документи за идентификација.

Властите им порачаа на граѓаните да ја избегнуваат таа област.

Би можело да ве интересира

Во погоелм број француски градови задолжително носење маска и на отворено

Ана Ололовска

Инфлацијата во Франција се забрзува

Ана Ололовска

Ер Франс-КЛМ објавија загуби од 2,6 милијарди евра за вториот квартал на годината

Ана Ололовска

На југот од Франција ставен под контрола шумскиот пожар кој опустоши 165 хектари

Ана Ололовска

Историски пад на францускиот БДП од 13,8 отсто во вториот квартал

Ана Ололовска

Кастекс: Франција нема да воведе карантински мерки на национално ниво

Ана Ололовска