Покрај пандемијата со Ковид-19, во светот и еболата зема замав

Од:

Во Конго потврден случај на ебола во западната провинција Еквуаур.

Случајот е потврден во место оддалечено повеќе од илјада километри од жариштето на болеста.

ДР Конго во април само што требаше да прогласи крај на епидемијата на ебола, се појави ново жариште на болеста во источниот дел на земјата.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: По коронавирусот, Вухан го погоди и голема поплава

Горјан Грнчаровски

Во Франција од коронавирус починале близу 30.000 лица

А1он

АТП со промена во системот на рангирање во услови на пандемија

А1он

36 туристи кои пристигнале во Грција позитивни на коронавирус, 20 од нив се Срби

А1он

Преглед на состојбата со Ковид-19 во светот

А1он

Десетина жители на сибирско село заразени од Ковид-19, руските власти прават канал за да го спречат ширењето на вирусот во земјата

А1он