Почина принцот Филип, сопруг на кралицата Елизабета

Од:

Принцот Филип, војводата од Единбург и сопруг на британската кралица Елизабета Втора, почина денеска на 99-годишна возраст.

Принцот беше во болница последните месеци, меѓу другото, и поради срцеви заболувања.

Би можело да ве интересира

Радован Караџиќ до крајот на животот ќе лежи во британски затвор

Жарко Настоски

Британците од овој месец ќе можат без ПЦР-тест да влезат во Шпанија

Жарко Настоски

Британскиот парламент истражува со кои пари Борис Џонсон си го реновирал станот

Жарко Настоски

ВИДЕО: Пожар во облакодер во Лондон, ангажирани повеќе од сто пожарникари

Ана Ололовска

Почина пејачот и манекен Ник Кејмен, славен во 80-тите

Жарко Настоски

Англија: Нов 3Д скенер за пациенти со кардиоваскуларни болести

Ана Ололовска