По два месеца во Русија повторно над 6.000 новозаболени од Ковид-19

Од:

Во Русија првпат по два месеца регистрирани се 6.0665 нови случаи на Ковид-19.

Во изминатите 24 часа од последици од новиот коронавирус починаа 114 луѓе, со што вкупната бројка на смртни случаи изнесува 19.339 лица.

Од почетокот на епидемијата ширум Русија со Ковид-19 се инфицирале 1,09 милиони луѓе.

Би можело да ве интересира

Шпанија стана прва европска земја со над милион заразени со коронавирус

Жарко Настоски

Почина волонтер што ja прими вакцината против коронавирусот на Оксфорд и АстраЗенека

Жарко Настоски

Американските санкции против гасоводот „Северен поток 2“ ќе засегнат преку 120 европски компании

Жарко Настоски

Рекордни 512 новозаразени со коронавирус во Србија во изминатиот ден

Жарко Настоски

Германскиот министер за здравство е позитивен на коронавирусот

Жарко Настоски

Чешка воведува построги мерки и полициски час по скокот на бројот на новозаразени

Жарко Настоски