Пласидо Доминго хоспитализиран во Мексико поради коронавирус

Од:

Славниот шпански оперски пејач Пласидо Доминго (79), е згрижен во болница во Акапулко, Мексико, поради компликации од заразата со КОВИД-19, изјави денеска неговиот гласноговорник.

– Тој е добро и реагира на терапијата, додаде тој за Си-Ен-Ен.

Доминго минатата недела објави дека е заболен од новиот коронавирус, повикувајќи ги своите обожаватели на нимателност.

„Заедно можеме да се избориме против вирусот и да ставиме крај на оваа криза за да можеме што поскоро да се вратиме на нашите секојдневни активности“, напиша Доминго на Фејсбук.

Би можело да ве интересира

Рекорден број новозаразени со Ковид-19 во Франција од укинувањето на блокадата

А1он

ВИДЕО: Во САД почина 7-годишно дете, најмладиот пациент заболен од Ковид-19

Горјан Грнчаровски

Холандски генетичар открива зошто сè повеќе млади умираат од Ковид-19

А1он

Голем скок на новозаразени со Ковид-19 во Италија, најмногу од крајот на мај

А1он

Дневен преглед Ковид-19: Во државите од регионот по над 100 новозаразени за 24 часа

А1он

И во Италија ново жариште на коронавирус по враќањето на тинејџери од Хрватска

А1он