Петмина загинати во престрелка на фарма во Ростовската област

Од:

Пет лица загинаа за време на престрелка на фарма во Ростовската област, јавија руските медиуми. Во инцидентот се ранети и две други лица.

Според информации од полицијата, конфликтот го предизвикале локални жители, а причината била кавга за пасишта.

Учесниците во иницидентот употребиле ловечко оружје, а како резултат на пукањето пет лица загинале на лице место, додека други двајца со рани биле префрлени во болница.

На местото на инцидентот веќе работи истражно-оперативна група и се утврдуваат околностите заради кои дошло до него.

Би можело да ве интересира

Трамп смета дека Русија треба да биде поканета на следниот самит на Г7

А1он

По девет седмици, се олеснуваат заштитните мерки во Москва

А1он

Песков: Русија не е вмешена во немирите во САД

Ана Ололовска

Бројот на заразени со коронавирусот во Русија надмина 400.000

Ана Ололовска

Трагите на Русија во информативниот простор на Западниот Балкан

Ана Ололовска

Русија: Јутјуб ги блокира руските медиуми, а САД го создаваат светот на Орвел

Ана Ололовска