Пет лица тешко ранети во пукање во Луизијана

Од:

Пет лица се примени во болница откако биле тешко ранети при пукање во продавница за алкохол во Шревепорт, во американската сојузна држава Луизијана, соопшти синоќа телевизискиот канал КСЛА, партнерски поврзан со телевизијата Си-Би-Ес.

Засега не е познато кој е одговорен за пукањето.

Локалните власти јавуваат дека хоспитализираните лица имаат повреди опасни по животот.

Четири од нив биле надвор од продавницата за алкохол, на авенијата Херн, во Шревепорт, додека едно лице било во продавницата кога се случило пукањето, се наведува во извештајот на полицијата.

Единаесет полициски единици пристигнале на местото на инцидентот, што се случил околу 21 часот по локално време синоќа.

Би можело да ве интересира

При крај се залихите на бензин во Вашингтон

Ана Ололовска

„Амазон“ вработува 75.000 луѓе во САД и Канада, ќе им даде по 100 долари на вакцинираните

Жарко Настоски

САД: Вакцинирани сите конгресмени-демократи

Жарко Настоски

Борел: Европската Унија не може ништо, само САД можат да го запрат Израел

Катерина Павлова-Николовска

САД: Целосно вакцинираните луѓе не мораат да носат маски и да држат дистанца

Жарко Настоски

Лотарија со награди од еден милион долари ја стимулира вакцинацијата во Охајо

Ана Ололовска