Пет лица пронајдени мртви во куќа во предградие на Чикаго

Од:

Пет лица се пронајдени мртви во куќа во предградие на Чикаго, соопшти полицијата.

Според полицијата, во средата во 11.12 часот по локално време била повикана полиција да ја провери состојбата на „возрасна жена“.

Тие морале насилно да влезат во семејната куќа откако не успеаја да остварат контакт со никого внатре.

Полицијата пронашла пет лица во куќата, од кои сите биле прогласени за мртви, пренесува NBCchicago.

Прелиминарната истрага укажува на семеен инцидент, се вели во полициското соопштение.

Имињата на жртвите не се соопштуваат, а причината за смртта е под истрага.

Според полицијата, нема опасност по општеството, пренесе Телеграф.рс.

Би можело да ве интересира

Пекинг за соборување на балонот: Побаравме од САД да го решат мирно, тие инсистираа на сила

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Американците го срушија кинескиот балон, објавена снимка

ВИДЕО: ФБИ ја истражува смртта на млада американска политичарка

Во Њу Хемпшир во САД измерени рекордни минус 77 степени Целзиусови

ВИДЕО: Воз во САД излета од шините и експлодираше, наредена евакуација

Катерина Павлова-Николовска

Група американски сенатори против продажба на Ф-16 на Турција додека не го одобри проширувањето на НАТО

Ана Ололовска