Пет лица, од кои три деца, настрадаа во пожар во Ленинградската област

Од:

Пет лица, меѓу кои три деца, помали од пет години, загинаа во пожар што зафати приватна куќа во Ленинградскиот регион, соопштија руските власти.

Главната дирекција за Ленинградскиот регион при Министерството за вонредни состојби соопшти дека остатоците на местото на пожарот се расчистени и дека истрагата е во тек.

Причините за пожарот сè уште не се познати.

Според Министерството за вонредни состојби, рано утрово е примен извештај за пожарот, кој зафатил 30 метри квадратни.

Би можело да ве интересира

Кремљ се сомнева во подобрување на руско-британските односи

Ана Ололовска

ОН ја усвои резолуцијата на Русија за контрола на оружјето

Ана Ололовска

ЕУ ги продолжи санкциите за Русија за шест месеци

Ана Ололовска

Еден морнар загина, а уште еден е исчезнат во пожарот на рускиот носач на авиони

Ана Ололовска

Франција: Русија претставува закана за кибер безбедноста на НАТО

ВИДЕО: Локализиран пожарот на рускиот носач на авиони, повредени 10 лица