Пет лица, од кои три деца, настрадаа во пожар во Ленинградската област

Од:

Пет лица, меѓу кои три деца, помали од пет години, загинаа во пожар што зафати приватна куќа во Ленинградскиот регион, соопштија руските власти.

Главната дирекција за Ленинградскиот регион при Министерството за вонредни состојби соопшти дека остатоците на местото на пожарот се расчистени и дека истрагата е во тек.

Причините за пожарот сè уште не се познати.

Според Министерството за вонредни состојби, рано утрово е примен извештај за пожарот, кој зафатил 30 метри квадратни.

Би можело да ве интересира

Русија со рекорден број заразени за 24 часа

Ана Ололовска

Вера Јурова: Лажни информации за новиот коронавирус доаѓаат до Русија

Ана Ололовска

Русија разви потенцијална вакцина за коронавирус, засега се тестира само на животни

А1он

Се прошири пожарот во близина на Чернобил

А1он

Песков: Путин се тестира на Ковид-19 колку што е потребно

А1он

Руското Министерство за вонредни ситуации не препорачува користење вотка за дезинфекција

Ана Ололовска