Песков: Претседателот Путин засега не планира посета на анексираните региони

Од:

Рускиот претседател Владимир Путин сe уште не планира посета на четирите украински региони кои официјално ги анектираше денеска, изјави неговиот портпарол за руските новински агенции.

„Се уште не, има многу работа да се заврши, но со текот на времето тоа сигурно ќе се случи“, рече портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, одговарајќи на новинарско прашање.

Би можело да ве интересира

Русија бара од Северна Кореја муниција во замена за храна, тврди САД

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Пјонгјанг испраќа 50.000 специјалци да им помогнат на Русите во Украина

ВИДЕО: Радикалните десничари го напуштија австрискиот парламент за време на говорот на Зеленски

Украина призна дека Русите постигнале успех во Бахмут

Катерина Павлова-Николовска

Путин планира да регрутира 400 илја војници тврди бритнското разузнавање

Катерина Павлова-Николовска

Владата донесе одлука да донира хеликоптери на Украина