Пенс: На претседателот Трамп и првата дама им посакувам брзо закрепнување

Од:

Потпретседателот на САД, Мајк Пенс, испрати желби за брзо закрепнување до американскиот претседател Доналд Трамп и првата дама Меланија, откако објавија дека се позитивни на коронавирусот.

Пенс му посака на Трамп брзо закрепнување на Твитер.

„Карен и јас испраќаме љубов и молитви до нашите прекрасни пријатели Доналд Трамп и Меланија. Ние им се придружуваме на милиони низ Соединетите држави кои се молат за нивно брзо закрепнување. Бог да го благослови претседателот Трамп и нашата прекрасна прва дама Меланија“, напиша американскиот потпретседател Пенс.

Би можело да ве интересира

СЗО: Омикрон е регистриран во 38 земји, засега нема смртни случаи

А1он

Главната научничка на СЗО вели дека нема потреба од паника поради појавата на омикрон

А1он

СЗО: Омикрон може да ја влоши ситуацијата во Европа

А1он

Портпаролот на СЗО ги пофали компаниите што подготвуваат нова вакцина

А1он

Линдмајер: Производителите да ги приспособат вакцините на омикрон

А1он

Јужна Африка влегува во четвртиот бран на Ковид-19

Ана Ололовска