Пакистанскиот министер за надворешни работи позитивен на коронавирус

Од:

Пакистанскиот министер за надворешни работи Шах Махмуд Куреши е заразен со коронавирус.

Тој на социјалната мрежа Твитер ја информираше јавноста дека има мала температура по што веднаш се изолирал во својот дом од каде ќе ги извршува своите должности во следниот период.

Индиските медиуми наведуваат дека се уште не е познато како Куреши го има добиено вирусот, но се сомневаат дека министерот можеби се заразил во средата по средба со американскиот специјален претставник за Авганистан.

Би можело да ве интересира

Дневен преглед на состојбата со Ковид-19 во светот

А1он

Од Ковид-19 починаа најмалку 760 илјади луѓе во светот

А1он

Холанд не е болен од коронавирус

А1он

Дачиќ: Србија со ПЦР-тестот за соседите „дефинира некои односи во регионот“

Ландов

Се зголемува бројот на новозаразени во Европа, воведени дополнителни ограничувања

Ландов

Њујорк Тајмс: Луѓето кои преболеле Ковид-19 заштитени се до три месеци

Ландов