Ослободена една од заложничките во Тулуз

Од:

Една од заложничките во барот-продавница за тутун и цигари во близината на Тулуз е ослободена.

Во барот остануваат уште три жени, меѓу кои сопственичката на барот и напаѓачот.

Напаѓачот кој и е познат на полицијата за кривични дела, бил уапсен на 15 февруари во рамките на движењето на „жолтите елеци“. Тој според француските медиуми истакнал дека бил „вооружена рака на жолтите елеци“.

Во меѓувреме во Тулуз пристигнаа специјалните сили на полицијата од Париз.

Би можело да ве интересира

Генералниот директор на „Оранж“ осуден на условна казна затвор

А1он

ВИДЕО: Жесток судир на демонстрантите и полицијата во Париз на годишнината од „Жолтите елеци“

Катерина Павлова-Николовска

По блокадите и немирите во Гвадалупа официјален Париз испрати засилување од 200 полицајци и жандарми

А1он

Франција неутрализирала дваесетина џихадисти во Нигер

А1он

Малолетна девојка киднапирана и силувана од поранешниот дечко

А1он

Францускиот премиер ги посети местата на терористичките напади во Париз

Ана Ололовска