Оружен напад на матурска прослава во Филаделфија

Од:

Најмалку едно лице загина, а седуммина се повредени при оружен напад на матурска прослава во Филаделфија, во американската сојузна држава Пенсилванија, објави телевизијата Ен Би Си.

Инцидентот се случил за време на свеченост, на која присуствувале околу 60 лица. Меѓу повредените има и четворица тинејџери.

Полицијата веднаш започна потрага по осомничениот за нападот.

Би можело да ве интересира

Суд во Њујорк го прогласи братот на претседателот на Хондурас за виновен за трговија со кокаин

Ана Ололовска

Еспер: САД нема да учествуваат во формирањето безбедносна зона во Сирија

Трамп телефонски разговараше со Ердоган

ЕУ најави реципрочни мерки за САД

Горбачов: Русија и САД да преговараат за нуклеарното оружје

Ана Ололовска

Сондленд: Администрацијата ја услови посетата на Зеленски со истрага за синот на Бајден

Ана Ололовска