Оружен инцидент во Флорида: Еден убиен, а друг е ранет

Од:

Едно лице загина, а друго е рането во пукање пред средно училиште во американската сојузна држава Флорида, за време на натпревар во американски фудбал.

На крајот од натпреварот во средното училиште Орландо Џонс во саботата вечерта, вооружен маж испукал неколку истрели на паркингот за време на расправија меѓу две групи, изјави началникот на локалната полиција Ерик Смит, пренесуваат медиумите.

Весникот „Орландо Сентинел“ објави дека по пукањето играчите и гледачите избегале на спротивната страна од стадионот.

Полицијата пристигнала на паркингот и пронашла едно лице мртво, а друг пак сам и се предал на полицијата, додаде Смит.

Уапсени се четворица малолетници, а кај едниот е пронајден пиштол.

Би можело да ве интересира

Десет лица се ранети во пукање во Флорида, од кои двајца критично

Шестгодишен ученик во САД застрелал наставник, директорот на училиштето добил отказ

Горан Наумовски

Пукање кај Јариње, експлозии одекнуваат кај Звечани

Горан Наумовски

Пукање пред трговскиот центар во Бразил, загина малолетно девојче

Горан Наумовски

Три лица загинаа откако тинејџер пукал во две училишта во Бразил

(ВИДЕО) Полицијата во Истанбул ликвидира сомнителна жена во метрото

Горан Наумовски