Околу 150 цркви во Москва добиле закани со бомба

Од:

Околу 150 цркви и храмови во центарот на Москва добиле закани со бомба од непознати лица, потврдија денеска руски безбедносни извори за агенцијата ТАСС.

dobivaj vesti na viber

– Непознати лица испратиле 150 закани со бомба во централниот дел на Москва. Во сите верски објекти е извршен претрес и не е пронајдена ниту една експлозивна направа, наведуваат изворите.

Заканите за поставени бомби се случиле вчера, а полицијата оттогаш е во потрага по лицата кои ги испратиле заканувачките пораки и спроведува одредени проверки.

Би можело да ве интересира

САД: Бродот „Москва“ погоден со две украински ракети; Киев тврди дека загинал капетанот

А1он

Во Москва рекордни 11.557 новозаразени со коронавирусот

А1он

Осуммина повредени во експлозија во манастир кај Москва

Катерина Павлова-Николовска

Невреме во Москва – урнат дел од ѕидот на Кремљ, затворени сите приоди кон Црвениот плоштад

А1он

Загина актер откако врз него падна дел од сценографија во Бољшој театарот

Катерина Павлова-Николовска

Русија протера македонски дипломат

Катерина Павлова-Николовска