Официјални претставници на Венецуела отпатуваа во Норвешка на разговори

Од:

Владини претставници и припадници на опозицијата на Венецуела отпатуваа во Норвешка на разговори за решавање на политичката криза во земјата.

Опозицијата потврди дека високи претставници на двете партии ќе бидат присутни на разговорите во Осло.

Функционери на владејачката Обединета социјалистичка партија на Венецуела, кои побарале да останат анонимни, соопштиле дека власта и опозицијата одвоено ја напуштиле Венецуела.

Би можело да ве интересира

Гуаидо ќе ги бојкотира предвремени избори

Русија и Венецуела ја интензивираат воената соработка

Шојгу со поддршка за Венецуела во отпорот против САД

Укинат имунитетот на четворица венецуелски опозициски пратеници

Гуаидо: Мадуро денеска ќе го распушти Парламентот, можни нови апсења на пратеници

Мадуро е подготвен на договор со опозицијата