Одеса нападната од дронови камикази

Од:

Украинските власти соопштија дека Русите ја нападнале Одеса со дронови камикази.

dobivaj vesti na viber

Серхиј Братчук, портпарол на воената команда на регионот Одеса, изјави дека административната зграда во центарот на Одеса била погодена три пати.

Едно беспилотно летало, додаде тој, е соборено од украинската воздушна одбрана. Нема информации за жртви.

Би можело да ве интересира

Лавров: Западот имаше реална шанса да избегне војна во Украина

А1он

Зеленски: Украина подготвува контрамерка против руските намери

А1он

Во изминатите 24 часа девет лица го загубија животот во пожари во станови низ Украина

Ана Ололовска

Фон дер Лајен рече дека загинале 100.000 украински војници, ЕК ја избриша изјавата

Ана Ололовска

Руските разузнавачи тврдат дека Полска се подготвува да припои големи делови од Украина

Ана Ололовска

Захарова: НАТО во Букурешт потврди дека не е заинтересиран за политичко и дипломатско решение во Украина