Од кувајтските пристаништа забранет сообраќај кон Иран поради новиот коронавирус

Од:

Кувајтските пристанишни власти го прекинаа движењето на луѓе кон и од Иран поради загриженост за појава на коронавирус во државата, јавија државните медиуми.

Петмина Иранци тестирани за коронавирус вчера се покажаа позитивни на новиот коронавирус, од кои двајца починаа од респираторни заболувања, соопшти иранското Министерство за здравство.

Кувајт ервејз вчера ги прекина сите летови кон Иран по совет на Министерството за здравство на Кувајт.

Би можело да ве интересира

Иран „секогаш ги поздравува“ разговорите со Саудиска Арабија

Ана Ололовска

Рохани: Збогатувањето на ураниум до 60 отсто е „одговор на злото“

Ана Ололовска

Иран очекува да произведе збогатен ураниум до 60 отсто

Ана Ололовска

Лавров: ЕУ ги загрозува преговорите со воведување санкции за Иран

Ана Ололовска

Зариф во писмо до Гутереш: Инцидентот во Натанц е нуклеарен тероризам

Ана Ололовска

Лавров во Техеран ќе разговара за нуклеарниот договор и кибер нападот врз Натанц

Ана Ололовска