Нов концепт од Honda наречен Gear

Од:

Нов концепт од Honda наречен Gear и е насочен целосно кон помладата публика.

Од Honda не открија никакви технички детали за возилото, и тоа дали тоа ќе излезе во сериско производство.

„Автомобилот е со висок стајлинг, но истовремено сосема едноставен и евтин. Токму таков, каков што им треба на клиентите кон кои е насочен”, коментира Дејв Марек, директор на дизајнот во Honda R & D.

Honda-Gear-Concept-32

„Малолитражните возила, по правило се практични, или здодевни. Или пак, се многу интересни, но и скапи. Целта ни е при создавањето на овој концепт да ги обединиме квалитетите кои се потребни на младата популација што живее во урбаните средини“, додава тој.

Би можело да ве интересира

Летечки автомобил би можел да се најде на пазарот до 2020 година

Емир Латифовиќ

„Голф“ најпродавана марка во Шведска, „Волво“ падна на второ место

Емир Латифовиќ

Моделот „Сузуки Свифт“ за 2017 година ќе има пет врати

Емир Латифовиќ

Ford се откажа од фабриката во Мексико во вредност од 1,6 млрд долари

Емир Латифовиќ

Големите и скапи СУВ модели се побарани во 2016.

Емир Латифовиќ

„Ауди“ во Унгарија произведе милион возила и 30 милиони мотори

Емир Латифовиќ

Leave a Comment

19 − 11 =