Нормализиран сообраќајот во Лондон

Од:

Британската полиција соопшти дека „инцидентот во Викторија ембенкмент“ е завршен и оти возилото повеќе не е сомнително.

Улиците во околината исто така повторно се отворени за сообраќај.

Метрополитен полицијата претходно го затвори лондонскиот мост Вестминистер и улиците во близина на Парламентот поради сомнително возило.

Портпаролот на полицијата изјави дека припадници на безбедносните сили на лице место го проверуваат возилото во близина на реката Темза, во Викторија ембенкмент и оти локалните улици се затворени за сообраќај.

Би можело да ве интересира

Пропадна најстарата светска туристичка компанија, стотици илјади туристи се заглавени низ светот

Ана Ололовска

Британските лабуристи одлучуваат за ставот на партијата за Брегзит

Ана Ололовска

Џонсон: Не очекувајте напредок за Брегзит во Њујорк

Ана Ололовска

Кондор продолжува со летови и покрај банкротот на Томас Кук групацијата

Ана Ололовска

Џонсон: Британија смета дека Иран стои зад нападите против Саудиска Арабија

Ана Ололовска

Мишел ќе се сретне со Борис Џонсон во Њујорк

Ана Ололовска