Нигерија: Умрел од секс со 6 жени

Од:

На Уроко Оноја, богатиот Нигериец од градот Угбугбуа му е дозволено да има повеќе сопруги, поради своите пари и слава.

dobivaj vesti na viber

Но, сепак да имаш шест законски сопруги и не е секогаш некоја предност.

Враќајќи се дома околу три часот по полноќ тој се упатил во собата на својата најмлада сопруга. Тогаш овде упаднале останатите 5 и со ножеви и стапови му се заканувале дека ќе го убијат ако не им посвети внимание на сите, и ако не води љубов со секоја од нив.

Уроко се обиде да им ја исполни желбата на љубоморните сопруги и започнал по ред, од најмладата кон најстарата. Но по петтата сопруга му застанало срцето.

„Мојот сопруг одеднаш престана да дише. Другите жени се смееја во почетокот, но кога сфатија дека тој е мртов се разбегаа во шумата“ изјавила најмладата сопруга.

Нигериските власти потврдија дека две жени се веќе уапсени, а по останатите се трага.

Би можело да ве интересира

Уапсен генералниот сметководител на Нигерија, проневерил околу 200 милиони долари

Ана Ололовска

Гутереш апелира за „безбедно и достоинствено“ враќање на бегалците во Нигерија

Ана Ололовска

Повеќе од 100 луѓе загинаа во илегална нафтена рафинерија во Нигерија

Ана Ололовска

Во Нигерија убиени 154 луѓе

Ана Ололовска

Во Нигерија уништени 255 хектари полиња со канабис

А1он

ВИДЕО: Во близина на Нигерија експлодира брод за производство и складирање нафта

А1он

2 comments

tarik70 22/07/2012 - 13:58 at 13:58

imate li namera da objavuvate nekoi vesti vo vrska so ubistvata na muslimani vo Mjanmar, ili i vie ke molcite kako i site cionisticki mediumi.

Reply
commanddevil 22/07/2012 - 18:26 at 18:26

ne e sajtov dedo mraz pa da ti ispolnuva zelbi

Reply

Leave a Comment

ten − two =