Нетанјаху: И по смената на Болтон, САД има тврд став кон Иран

Од:

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави дека и после смената на американскиот советник за национална безбедност Џон Болтон, Вашингтон се уште има тврд став кон Иран.

Осврнувајќи се на новите американски санкции против иранската Револуционерна гарда кои беа најавени по смената на Болтон, Нетанјаху за израелската телевизија Канал 20 рече дека „не се сомнева оти во секоја ситуација претседателот Трамп и неговата администрација ќе имаат многу, многу тврд став кон Иран“.

Би можело да ве интересира

Израелски војници убиле тројца Палестинци

Ана Ололовска

Сенатот одобри правила за постапката за отповикување на Трамп

Ана Ололовска

САД со план за прекин на издавање визи за седум држави

Ана Ололовска

Американскиот Сенат отфрли повеќе барања на демократите во врска со импичментот на Трамп

Ана Ололовска

САД ја повикаа Кина да се вклучи во преговорите за нуклеарно разоружување со Москва

Ана Ололовска

Северна Кореја: Заврши рокот за преговори, не чувствуваме обврска кон САД