Нема позначаен настан годинава од изборите во септември, вели Путин

Од:

Рускиот претседател Владимир Путин ги опиша претстојните парламентарни и локални избори, кои ќе се одржат во септември, како „настан од најголемо значење“, нагласувајќи дека мора да бидат организирани согласно важноста.

– Тоа е клучен настан во животот на државата, истакна Путин на состанокот со постојаните членови на Рускиот безбедносен совет.

Според него, неопходно е да се разговара за многу прашања, со цел да им се помогне на гласачите, изборните комисии и членовите на изборниот комитет да биде се организирано на најдобар начин.

Би можело да ве интересира

Русите открија новa опаснa варијанта на коронавирусот, можно е да е отпорна на вакцините

Жарко Настоски

Варшава ги обвини Русите за голем хакерски напад врз полската влада

Жарко Настоски

Коронавирусот нагло почна пак да се шири во Москва, градоначалникот се сомнева во нова мутација

Жарко Настоски

Кремљ го поздрави американскиот здрав разум за стратешкиот дијалог

Ана Ололовска

ООН го поздравија состанокот меѓу Бајден и Путин, западните медиуми го оценија како „прагматичен“

Жарко Настоски

ВИДЕО: Бајден по средбата со рускиот лидер: Му кажав на Путин дека не сум против Русија

Жарко Настоски