Напад врз американска воена база во Сирија

Од:

Непознати лица извршиле напад врз американска воена база, која се наоѓа во близина на нафтеното наоѓалиште „Ел Омар“ во североисточниот дел на сириската провинција Деур ел-Зор, објавија локалните медиуми.

Според добиената информација, американските војници одговориле на нападот со „артилериски оган“.

Засега не се соопштени повеќе детали за инцидентот во врска со евентуални жртви или повредени лица.

Би можело да ве интересира

Сирискиот град Скалбија гради симболична Аја Софија

А1он

Во Сирија ќе се гради православна црква, копија на Аја Софија

А1он

Најмалку осуммина загинати во експлозија во северо-источна Сирија

Ана Ололовска

Парламентарни избори во Сирија

Ландов

Тројца руски војници и припадници на турските сили повредени во експлозија во Идлиб

Ана Ололовска

ОН усвои резолуција за хуманитарна помош за Сирија

Ана Ололовска