Наместо да го спречи да скокне од балкон, полицаец со неспретна реакција му помогна на човек да се самоубие

Од:

Полициската управа ја истражува смртта на маж кој паднал од балкон во југоисточен Лондон, откако полицаец се обидел да го онеспособи со електрошокер.

Полицијата била повикана во стан во Пекам поради стравувања за состојбата на маж кој се заканувал дека ќе скокне од балкон, соопшти Независната канцеларија за полициско однесување.

Полицајците пристигнале околу 2 часот по полноќ и останале таму повеќе од еден час обидувајќи се да го убедат да влезе во станот, пред да падне на земја додека се обидувале да го внесат во станот, соопшти IOPC.

Мажот бил пренесен во болница со сериозни повреди, но починал подоцна истиот ден. Тој се уште не е официјално идентификуван и ќе биде извршена обдукција во догледно време, соопшти Скотланд Јард.

Скотланд Јард ги предаде снимките од камерите на телата на полицајците на полициските истражни органи.

Би можело да ве интересира

Медицинската сестра која уби седум бебиња во Британија осудена на доживотен затвор

Горан Наумовски

Англиски насилник брутално претепа жена, косата на жртвата и беше црвена од крв

(ВИДЕО) Маскирани лица влегоа со мртовечка кола на теренот на фудбалски натпревар во Англија

А1он

Англиската црква сака да им дозволи на геј паровите да добиваат свештенички благослов

ВИДЕО: Англичанец ја запали сосетката и нејзините две деца бидејќи му пречело ѓубрето

Единаесетгодишно момче и седумгодишно девојче се убиени во Велика Британија

Горан Наумовски