Најмалку тројца убиени во напад во супермаркет во САД

Од:

Уште еден вооружен напад со смртни последици денеска е регистриран во САД, овојпат во супермаркет во мало гратче во сојузната држава Оклахома.

Американските медиуми јавуваат дека во нападот има најмалку тројца мртви, а имало и повеќе повредени лица.

Пукањето било регистрирано во супермаркет на „Волмарт“ во градот Данкан. Медиумите, исто така, јавуваат дека меѓу загинатите е и напаѓачот.

Би можело да ве интересира

Американските маринци на Окинава масовно се разболуваат, армијата молчи

Ана Ололовска

Трамп потврди дека САД извршиле кибер напади врз Русија

Ана Ололовска

Во САД трет ден рекорден број на новозаболени лица со Ковид-19

Ана Ололовска

Трамп: Не планирам да ги повлечам САД од НАТО

Ана Ололовска

Трамп го обвини Бајден за плагијаторство

А1он

ЕУ се противи на смртната казна во САД

Ана Ололовска