Најмалку пет жртви во пожар во ковид болница во Индија

Од:

Најмалку пет лица загинаа, а 28 се повредени во пожар кој утрово избувна во индиска приватна болница каде се лекуваат пациенти со Ковид-19.

Полицијата соопшти дека пожарникарите успеале да спречат ширење на пожарот. Пожарот зафати еден кат од зградата и беше изгаснат во рок од 30 минути.

Индиските медиуми јавуваат дека пожарот избувнал на одделот за интензивна нега во една болница во западниот дел на Индија, каде се лекувале 33 пациенти со Ковид-19.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Трагедија во верски храм во Индија, загинаа 35 лица

Горан Наумовски

Папагал ги откри убијците на својата газдарица

Индиец бил прогласен за мртов, а потоа оживеа по 8 месеци: ДНК тестот го отстрани сомнежот

Се урнаа два авиона на индиските воздухопловни сили, еден пилот загина

Ана Ололовска

Јапонија и Индија одржаа прва заедничка вежба со борбени авиони

Ана Ололовска

Град во Индија почна да тоне поради непланската градба

А1он