Најмалку осуммина загинати при пожар во психијатриска болница во Чешка

Од:

Најмалку осум луѓе загинаа, а 30 се повредени во пожар што изби во псхијатриска болница во чешкиот град Вејпрти.

Портпаролот на регионалната противпожарна служба изјави дека пожарот избил утрово во психијатриската болница.

Меѓу повредените, најмалку едно лице се во критична состојба.

Би можело да ве интересира

Од пожарот во Ново Лисиче извлечени неподвижна жена и уште четворица, маж варел кафе на плин, му се запалил чаршафот и огнот се раширил

Маја Илиевска-Пачемска

Пожарникари извлекуваат жена што оди на дијализа од запален стан во Ново Лисиче

Маја Илиевска-Пачемска

Бура во Полска и Чешка остави над 100.000 домаќинства без електрична енергија

Ана Ололовска

„Јулија“ остави илјадници чешки домаќинства без струја

А1он

Пожар избувнал вчера во Клиниката за инфектологија

Ана Ололовска

Пожар во поткровје од зграда во центарот на Кавадарци

Ана Ололовска