Најмалку две лица загинаа во експлозија во Кабул

Од:

Две лица загинаа во експлозија во авганистанската престолнина Кабул, јави ТАСС.

dobivaj vesti na viber

– Две лица загинаа, а неколку беа повредени во експлозијата, што се случи утрово, изјавија очевидци.

Би можело да ве интересира

Најмалку 155 деца загинаа при земјотресот во Авганистан

Ана Ололовска

Се зголемува бројот на жртвите од земјотресот во Авганистан

Ана Ололовска

По земјотресот пристигнува помош во Авганистан

Ана Ололовска

ОН: Немаме капацитет да му помогнеме на Авганистан

А1он

Хронологија: Најсмртоносни земјотреси во Авганистан во последните две децении

Ана Ололовска

ВИДЕО: Смртниот биланс од катастрофалниот земјотрес се искачи на 950 лица

Ана Ололовска