Најмалку две лица загинаа при нападот врз пакистанската берза во Карачи

Од:

Вооружени напаѓачи денеска упаднаа во зградата на пакистанската берза во Карачи и убија најмалку две лица.

Напаѓачите влегоа во зградата откако пред главниот влез фрлија граната.

Според очевидци, убиени се неколку напаѓачи.

Би можело да ве интересира

Најмалку седум жртви во напад на милитанти врз паравоен пункт во Пакистан

Ана Ололовска

Во Торонто пронајдена мртва пакистанска активистка

Ана Ололовска

Пакистан хемиски ќе ги кастрира групните силувачи

Жарко Настоски

На пакистанските болници им се заканува колапс, има недостиг на респиратори и кислород

Ана Ололовска

Во Пакистан умираат пациенти затоа што нема кислород во болниците

Катерина Павлова-Николовска

Уапсени стотици опозициски демонстранти во Пакистан