ВИДЕО: Се урна руски воен авион, загинаа четири лица

Од:

Руски воен транспортен авион Иљушин 76 утрово се урна во градот Рјазан, при што загинаа четири лица, а петмина се повредени.

dobivaj vesti na viber

Според првичните информации авионот се урнал за време на тренажен лет откако се запалил еден од моторите.

По падот на авионот не е пријавена штета на теренот.

Би можело да ве интересира

Блинкен: Не можеме да дозволиме Русија да ја малтретира Украина

Ана Ололовска

Русија ги намалува можностите за инвеститорите од „непријателските држави“

Ана Ололовска

Потпишан указ за референдум за обединување на регионот Запорожје со Русија

А1он

Русија: Во моментов нема основа за мировни преговори

А1он

Санкциите и украинската војна доведоа Русија да е западната во големи економски проблеми

Горан Наумовски

Европската Унија и Русија се длабоко загрижени и повикуваат на воздржаност во Појасот Газа