Најмалку 21 лице загинаа во Индија, откако беа погодени од гром

Од:

Најмалку 21 човек загинаа во различни делови од индиска источната држава Бихар, откако беа погодени од гром за време на дождовите во изминатите 24 часа.

dobivaj vesti na viber

Загинатите се фармери или земјоделски работници. Дури 10 области во државата Бихар пријавиле такви смртни случаи.

Локалните власти најавија дека семејствата на загинатите ќе бидат обештетени со 400.000 индиски рупии (околу 5.023 американски долари).

Извор: МИА

Би можело да ве интересира

Најмалку 36 полицајци повредени во судири со демонстранти во Индија

А1он

Хорор во Индија: По караница си ја убил девојката па ја исекол на 35 парчиња

А1он

Се затвораат училишта поради загадениот воздух во Њу Делхи

Ана Ололовска

Двајца скопјани шверцувале 16 мигранти од Индија

За уривање на мостот во Индија уапсени се девет лица

Најмалку 141 лице загина при уривањето на висечкиот мост во Индија

А1он