Најмалку 20 повредени во експлозијата во пекара во Париз

Од:

Најмалку 20 луѓе се повредени во експлозијата во пекара во Париз што се случи денеска, објавија француски медиуми.

Се претпоставува дека експлозијата била причинета од истекување гас.

Портпаролката на полицијата на Париз изјави дека нема загинати во инцидентот. Полицијата ги советуваше граѓаните на Париз да го избегнуваат тој дел од градот.

Би можело да ве интересира

Макрон: Да се реши украинската криза пред приемот на Русија во Г-7

Хакирани 2000 профили на француски даночни обврзници

Ана Ололовска

Франција ќе заштеди две милијарди евра поради ниските камати на кредитите

Ана Ололовска

Жозеф Зимет назначен советник за односи со јавноста во Елисејската палата

Макрон: Иднината на Русија е врзана за Европа

Ана Ололовска

Французи како сувенир земале 40 килограми песок од Сардинија, им се закануваат шест години затвор

Татјана Ташкова