Најмалку 17 загинати во пожар во ноќен клуб во Камерун

Од:

Најмалку 17 лица загинаа во пожар во ноќен клуб во Хуанде, главниот град на Камерун, јавија локалните медиуми.

dobivaj vesti na viber

На самото место загинале 14 лица, а меѓу жртвите е и началникот на секторот за здравство во Министерството за здравство.

Друг детали засега не се соопштени.

Извор: МИА

Би можело да ве интересира

Шест лица загинаа во напад во Камерун

А1он

Во Камерун за една недела од колера починале 29 лица

На аеродромот во Тирана запленети над милион фалсификувани евра, уапсен Камерунец

А1он

За два месеца во Камерун од колера починале 32 лица

А1он

(ВИДЕО) Трагедија на Африканскиот куп на нации: Седум загинати во стампедо пред натпреварот, меѓу повредените деца

Ана Ололовска

Африканци се обиделе да влезат во Македонија со туѓи пасоши, полицијата кај нив пронашла шишиња со непозната течност

А1он