Најдобрите директори на светот

Од:

Десетте најдобри директори на светот според истражувањето на компанијата Glassdoor, во кое вработените ги оценуваат водечките луѓе на компаниите.

Најдобро оценет е директорот на Фејсбук Марк Цукерберг. 99 отсто од вработените во Фејсбук во текот на претходната година се согласуваат со него.

На листата десет најдобри оценети директори се најдоа:

1. Марк Цукерберг – Фејсбук
2. Бил Мекдермот и Џим Хагеман – компанија САП
3. Доминик Бартон – McKinsey&Company
4. Џим Тарли – Emst&Young
5. Џон Е. Шлифксе – Northwestern Mutual
6. Френд Д`Соуза – Cognizant Technology solutions
7. Џо Тучи – ЕМС
8. Пол Џејкобс – Qualcomm
9. Ричард Дејвис – U.S. Bank
10. Пјер Нантерм – Accenture

Би можело да ве интересира

Фејсбук поради регулативи најавува можност за напуштање на Европа

Ана Ололовска

Можно е Фејсбук да забранува вести во Австралија поради начинот на плаќање

Ана Ололовска

Австралија е првата земја во која Фејсбук и Гугл ќе плаќаат за вести

Ана Ололовска

ВИДЕО: Лидерите на Фејсбук, Амазон, Гугл и Епл демантираат дека ја задушуваат конкуренцијата

Ана Ололовска

Првите луѓе на Фејсбук, Епл, Амазон и Гугл на сослушување пред американските конгресмени

Ана Ололовска

Фејсбук ќе го тестира алгоритмот за расна дискриминација

Ана Ололовска

Leave a Comment

5 × 1 =