Над 13.000 лица погодени од поллавите на Тајланд

Од:

Над 13.000 лица се погодени во поплавите предизвикани од поројните дождови, во тајландската јужна провинција Наратхиват.

Во некои окрузи на провинцијата улиците на населените места се под 70-90 сантиметри вода.

Од поплавените реони се евакуирани неколку стотици лица.

Би можело да ве интересира

Хрватска погодена од силно невреме

Ана Ололовска

Граѓаните кои имаат штети од невремето во Битола да се пријават за помош, повика градоначалничката Петровска

А1он

ВИДЕО: Силен и пороен дожд, поплавени улици во Битола

А1он

Силно невреме во Москва, се откорнале дрвја и оштетиле автомобили

А1он

Невремето во Скопје кршеше дрвја, настрадаа коли на „Партизанска“

А1он

ВИДЕО: Невреме го зафати скопскиот регион, отежнат сообраќајот на автопатот кон Тетово

Кристијан Ландов

Leave a Comment

four × 3 =